Хмельницькому музею-студії фотомистецтва – 5 років

2015-09-21-10(1)П’ять років тому у Хмельницькому відкрили єдиний в Україні музей-студію фотомистецтва. За цей час тут проведено понад 70 фотовиставок, які оглянули понад 64 тисячі хмельничан та гостей міста з різних куточків України.

З нагоди ювілею музею-студії у його виставковій залі розгорнуто підсумкову виставку Першого відкритого національного конкурсу пікторіальної фотографії. В її експозиції представлено понад 30 робіт фотомайстрів з України та закордону. Колектив музею-студії привітав з ювілеєм та відкриттям нової виставки виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський.

2015-09-21-11Костянтин Іванович побажав музею-студії фотомистецтва розвитку і процвітання та вручив його керівнику Костянтину Жданову ноутбук. Крім оргтехніки, у подарунок від міської влади музей отримав нові меблі, фоторамки, тепловий лічильник та кондиціонер у виставкову залу.
Експозицію, в якій представлено кращі роботи конкурсу, представив куратор виставки Валерій Лещинський.
Пікторіальна фотографія (від англ. pictorial – «мальовничий чи картинний») має давню і славну історію, початком якої прийнято вважати 1869 рік, коли відомий британський фотограф Генрі Піч Робінсон, «хрещений батько» цього напряму, видав книгу з фотографічної практики та естетики фотомистецтва «Художній ефект у фотографії» («Pictorial Effect in Photography»). Ця книга стала настільною для фотографів усього світу.

2015-09-21-12

Але, на жаль, упродовж останніх  років пікторіальна фотографія була забута. Так історично склалося, що вона поступилася місцем іншим напрямам у фотомистецтві. Проте сьогодні цікавість до пікторіалізму з’явилася знов. Нерізкість, розмитість форм, ухиляння від реальності  зачаровують розум і серця людей, і фотографи все частіше у своїй творчості використовують його прийоми і стилістику. Така фотографія здатна створити образ, захопити, примусити  замислитися. Тому вона цікава і автору, і глядачу. А отже, є діалог, без якого жодне з мистецтв існувати не може.
“Зараз точаться суперечки, що таке сучасна пікторіальна фотографія. Можна почути багато думок з цього приводу. Але важливо одне: пікторіальна фотографія має розвиватися. Адже мистецтво, що припиняє розвиток, вмирає. Тому необхідно дати цьому напряму новий подих. Саме на це й був спрямований «Перший відкритий національний конкурс пікторіальної фотографії, 2015»,  – сказав Валерій Лещинський.
2015-09-21-13На ювілейну річницю від дня заснування Хмельницького музею-студії фотомистецтва з подарунками завітали численні гості, друзі, поціновувачі фотомистецтва. Своїх колег по мистецькому цеху привітали і фотохудожники з усіх куточків нашої країни, члени Національної спілки фотохудожників України. Серед них – Олег Куцький (місто Одеса), Олесандр Харват (Рівне), Микола Заварика (Київ), Юрій Савін (Кам’янець- Подільський).

2015-09-21-14

За активний, вагомий внесок у розвиток музейної справи області, організаторські таланти, високий професіоналізм та відданість справі, значний внесок у виховання підростаючого покоління та з нагоди ювілею колектив Хмельницького музею-студії фотомистецтва також відзначено грамотою обласного управління культури.
Хмельницький музей-студія фотомистецтва запрошує усіх охочих хмельничан та гостей міста помилуватися пікторіальними фотографіями. Виставка працюватиме до кінця вересня.

2015-09-21-152015-09-21-16Джерело: http://www.khmelnytsky.com

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s