«Шлях до волі»

DIGITAL CAMERA16 лютого  у музеї історії міста Хмельницького відбулося відкриття  виставки соціального плакату учнів Хмельницької дитячої художньої школи образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва «Шлях до волі».

DIGITAL CAMERAНа виставці представлено понад  40 плакатів, присвячених актуальному   для всіх українців питанню війни та миру. Серед них – роботи  вихованців ХДМШ та ДШМ  Марії Барабаш, Надії Борецької, Світлани Боярчук, Марини Дударчук, Ірини Ерметової, Володимира Овчарука, Надії Сіренької. Роботи, що стосувались дитячого погляду на події Майдану – Революції Гідності, на вступ України до Європейського союзу, їхнього бачення АТО і вболівання за мир не лише в Україні, а й у всьому світі, учні школи виконували протягом 2014 – 2015 рр.

Власне, в цих дитячих  творах постає вся картина дворічної давності: перші виступи на майдані студентства, де юні громадяни країни з національним прапором, неозброєні і щирі в своїх переконаннях, виступили проти банди чиновників і можновладців, за вхід України до Європи, щоб мати стабільне і щасливе майбутнє. Перші озброєні юнаки й чоловіки, готові захищати свої переконання; шини і бруківка; вогонь і барикади; високий хрест на могилі загиблого на Майдані і білі ангели – чисті душі Небесної сотні, які відлітають у небуття, у пам’ять.

DIGITAL CAMERA

Багато робіт також присвячені темі, пов’язаній з Антитерористичною операцією, а простіше – з війною на сході України проти сепаратистів і загарбників. Це і сумні картини проводів на фронт, і сцени боїв і битва кіборгів за Донецький аеропорт  і гордість за своїх і рідкісні хвилини тиші на передовій  і радість від зустрічі з воїном в період ротації  і надзвичайно щемливі за відчуттям твори-плакати, в яких юні художники закликають берегти нашу країну – Україну, захистити її від ворога  і врешті решт – красномовна  заклик – відозва до загарбників – «Руки геть від України!». Як і їх автори, ці плакати  різні і за манерою виконання, і колористикою, а також змальованими образами, рівнем майстерності, заглиблення в тему та її розкриттям, проте всі вони щирі, безпосередні і надзвичайно патріотичні.

DIGITAL CAMERA

З відкриттям привітала маленьких митців  заступник начальника управління культури та туризму Хмельницької міської ради Світлана Шевченко, між тим зауваживши,  що ця патріотична експозиція  розпочинає цикл заходів до Дня Героїв Небесної Сотні у місті Хмельницькому та  вручила грамоту від управління культури і туризму Хмельницької міської ради колективу ХДМШ та ДШМ в особі директора Лідії Нікітюк.  Мистецтвознавець та член національної спілки художників України та викладач історії мистецтв ХДШО та ДПМ  Людмила Рожко-Павленко відмітила, що  роботам юних художників притаманні яскраві барви, які ще не потьмяніли через життєві переживання та радість від того що майбутнє держави вони бачать у світлих кольорах, проте картини, що змальовують  сцени АТО вже просякнені  похмурими  тонами печалі та втрат.

Музичним дарунком для юних митців стали виступи учнів та викладачів ДХМШ №3. Проникливою грою на скрипці схвилював присутніх Теслюк Давид (клас викладача Наталії Ярової, концертмейстер – Валентин Катков), що виступив з твором композитора  А. Кось-Анатольського «Ой ти, дівчино, з горіха зерня».

DIGITAL CAMERA

Також зібрання могло насолодитися виступом інструментального тріо у складі Лариси Пасічник, Марії Абрамової та Віталія Дячука, що виконали «Сповідь» за авторством композитора О. Герасименко.

Юні художники усвідомлюють, що саме їм, нашим юним сучасникам, і випадає доля – ростити і плекати нашу молоду державу в мирі і злагоді, без воєн і розбрату, без сепаратистів, без зазіхання на нашу свободу і незалежність, державу, ім’я якій – Україна!

Запрошуємо хмельничан та гостей міста відвідати нашу патріотичну експозицію.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s