Відкриття літнього туристичного сезону 2016 у м.Хмельницькому

KhmelnitskyiДата проведення: 22 квітня

Місце проведення: музей історії міста, пішохідна частина вулиці Проскурівської, внутрішній дворик музичної школи №1

Мета: донести і розповсюдити інформацію про місто Хмельницький як про місто унікальних закладів: музеїв, театрів, шкіл, центрів, колективів та фестивалів, – центр культурного туризму.

Цього року відкриття турсезону включатиме низку цікавих заходів, об’єднаних темою «Відкрий своє місто». Це – і мистецький проект на Проскурівській, виставка карикатур у музеї історії міста, представлення туристичного путівника та паспорту мандрівника, фестивальної мапи 2016 року та презентація «Мистецького дворика».

Чому така тема і яке місто ми відкриваємо? А відкриватимемо як для хмельничан, так і для  гостей міста наш рідний Хмельницький – такий затишний, культурний, креативний, якого ми любимо…Бо що більшість містян знає про Хмельницький, окрім того, що раніше місто називалося Проскурів, а нині до нього влаштовують шопінг-тури на величезний речовий ринок? Бурхливий розвиток хмельницьких базарів впродовж останніх десятиліть створив імідж Хмельницького як «міста базарів». Але мало хто знає, що у нашому місті за цей же період створено  ряд унікальних закладів, які були першими в Україні, а окремі і сьогодні залишаються єдиними на її теренах.

А хмельницькі мистецькі колективи, які презентують наше місто далеко за його межами, подекуди залишаються незнайомими для пересічних хмельничан. І врешті-решт, у місті проводиться не тільки День міста, свято проводів зими та Івана Купала, бо сьогодні напрацьовано низку фестивалів, ініціаторами яких є як комунальні заклади управління культури, так і громадські організації… Тож, відкриймо для себе своє місто, відкриймо наше місто для України та всього світу.

У далекому 1993 році у Хмельницькому на світ з’явився унікальний театр, аналогів якому тоді ще не існувало –  Хмельницький міський моно-театр «Кут», директором та актором якого до сьогодні є заслужений артист України Володимир Смотритель. Чимало води спливло з того часу, а театр був, є і залишається неординарним явищем у культурному житті міста.

Першим в Україні у своєму жанрі став Хмельницький музей-студія фотомистецтва, в якому представлені фото міста та його мешканців з часу виникнення першого фотоательє у 1880 році і до наших днів, колекція фотокамер, збільшувачів тощо доцифрової доби. А сьогодні відроджується друк аналогової фотографії…

1 (6)
Хмельницький музей-студія фотомистецтва

Хмельницький обласний художній музей – це, насправді, перший в Україні музей сучасного мистецтва, заснований у 90-ті роки. Нині його можна назвати музеєм українського мистецтва зламу тисячоліть, бо основою колекції стали твори першорядних художників 1980-1990-х років.

У 1996 році подружжям Бенедищуків була відкрита перша в Україні школа іконопису «Нікош». За шість років навчання учні, а це не лише молодь, а й люди зрілого віку,  засвоюють традиції візантійського та академічного іконопису. Школа стала справжньою візитівкою Хмельницького.

Найбільша серед художніх шкіл Хмельниччини – Хмельницька дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва є чи не єдиною в Україні дитячою школою, в якій поєднується класична базова мистецька освіта з глибоким вивченням українських національних традицій, сучасного мистецтва. Тут викладаються малюнок, живопис, композиція, історія мистецтва, скульптура, а також унікальні за своєю значимістю предмети: комп’ютерна графіка, графічний дизайн, кераміка, ткацтво, вишивка, розпис для яких створені майстерні, обладнані за найсучаснішими технологічним стандартам.

3
Хмельницька дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

Хмельницький – місто, де впродовж 30-ти років здійснює свою діяльність Подільський культурно-просвітницький центр імені М.К.Реріха на основі концепції Культури, сформульованій М.К.Реріхом. У 2002 році при Центрі з ініціативи академіка Ш.О.Амонашвілі створено Лабораторію Гуманної Педагогіки.

Хмельницькі мажоретки «Альфа» – перший в Україні оркестровий колектив нового напряму європейської хореографії, створений у 2009 році з ініціативи хореографів Наталії та Олександра Мильнікових, який впродовж п’яти років успішно представляє Україну на міжнародних змаганнях та фестивалях.

alfa
Народний ансамбль мажореток “Альфа”

Справжніми новаторами у мистецтві є Хмельницький академічний муніципальний камерний хор під орудою заслуженого діяча мистецтв Ігоря Цмура, Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр, художній керівник-головний диригент Тарас Безнюк, відроджує народну культуру Поділля фольклорний гурт «Ладовиці», керівник Ірина Телюх та багато інших колективів, що є окрасою мистецького життя міста.

_DSC5862
Хмельницький академічний муніципальний камерний хор
DSC_6791k
Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр
Ladovytsi
Молодіжний фольклорний гурт “Ладовиці”

Хмельницькі бібліотеки всім довели, що є центрами спілкування  та креативу. Серед втілених ідей – проекти «Піар-офіс у сучасній бібліотеці», «Моя нова поліція», міський літературний фестиваль «Слово єднає», творчі акції, ігри, діалоги, що популяризують читання і книги.

Довідка:  Туристичний сезон у м.Хмельницькому відкривається з 2009 року щорічно навесні. Всі заходи свята є безкоштовними.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s