Відкриття туристичного сезону 2016 у м.Хмельницькому

А322 квітня у м. Хмельницькому відбулося відкриття туристичного сезону 2016, яскраве дійство, що включало низку цікавих заходів, об’єднаних темою «Відкрий своє місто»

У 15:00 у музеї історії міста (вул. Проскурівська, 30) відкрито спільно з Асоціацією карикатуристів України виставку карикатур, на якій представлено 50 робіт переможців Всеукраїнського конкурсу «Дискримінація і толерантність в Україні». Як зазначив Костянтин Казанчев – голова Асоціації карикатуристів України: «Саме такі конкурси сприяють популяризації таких цінностей як толерантність та лояльність, наголошують на необхідності кожної людини знати та захищати власні права задля розбудови українського суспільства».

Протягом двох годин з 17:00 до 19:00 частина пішохідної вул. Проскурівської перетворилася на справжній мистецький майданчик, на якому унікальні для Хмельниччини та України культурні заклади: моно театр «Кут», музей-студія фотомистецтва, школа іконопису «Нікош», обласний художній музей, дитяча школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва представили себе в сучасній інтерактивній формі інсталяції, перформансу, презентації тощо. Неповторну красу святу додали виставка та майстер-класи народної художньої студії «Рукотвори», презентації музею історії міста, дитячої школи мистецтв, якій виповнилося нещодавно 25 років, культурно-просвітницького центру імені М.Реріха та ГО «У майбутнє через культуру», міської централізованої бібліотечної системи, дитячої школи мистецтв «Райдуга», першого в Україні колективу мажореток «Альфа».

Щоб краще приїжджим орієнтуватися у місті  управління культури і туризму видало двомовний українсько-англійський туристичний путівник. Також, вперше представлено хмельничанам та гостям міста фестивальну мапу 2016, в якій зазначено понад 40 цікавих мистецьких подій, серед яких фестивалі Всеукраїнського та міжнародного рівнів – «Поділля джазфест», етнофестиваль «Ладовиці», літературний фестиваль «Слово єднає», фестиваль хорового мистецтва «Співоча асамблея». Вперше у Хмельницькому музеєм історії міста було представлено паспорт мандрівника, який допоможе кожному туристу створити власну історію подорожей. За словами директора музею Світлани Михайлової: «Паспорт стане гарним стимулом щодо відвідування музею та вивчення історії міста серед молоді. Музей приготував бліц – вікторину, переможець якої отримуватиме у дарунок паспорт своїх подорожей. У планах – видати марку музею» .

обкл-01-01

туркарта

festuvalna_mapa (1)-03

Справжньою цікавинкою цьогорічного відкриття тур сезону став «Мистецький дворик» дитячої музичної школи №1 імені М.Мозгового. Двір належить старовинній будівлі кінця XIX ст.. першого у місті кінотеатру. За 110 років її існування він зберіг свою автентичність. Тож, у місті з’явився новий мистецький простір у ретро стилі. Для перших гостей у «дворику»  відбулося свято камерної інструментальної музики за участі камерних оркестрів обласної філармонії, Хмельницького музичного училища імені В.Заремби, дитячої музичної школи №1.

 «Хмельничани та гості міста відкривали для себе місто Хмельницький – такий культурний, креативний центр, в якому є достатньо можливостей для пізнання, творчості, розвитку. Хочу нагадати хмельничанам, що імідж нашого міста – у наших руках. Потрібно більше цікавитися його історією, знайомитися з культурними об’єктами, відвідувати заклади культури і мистецькі заходи, що відбуваються у місті, і тоді ми будемо розповідати про наш Хмельницький як про місто музеїв, театрів, шкіл, центрів, колективів та фестивалів», – наголосив у виступі начальник управління культури і туризму міської ради Артем Ромасюков.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s