Відкриття виставки абстрактної фотографії

image01У наш час фотографія вже стала мистецтвом і розвивається паралельно із живописом, графікою та іншими видами образотворчого мистецтва. Для того щоб хмельничани змогли простежити розвиток фотографії та образотворчого мистецтва, Хмельницький музей-студія фотомистецтва та Хмельницький обласний художній музей створили освітньо-мистецький проект «Перетинання». У рамках проекту Хмельницький музей-студія фотомистецтва 27 жовтня  відкриває виставку   Першого відкритого всеукраїнського конкурсу абстрактної фотографії та фотопроекту Валерія Лещинського “Абстрагування душі”. Також фотограф і мистецтвознавець  Малов Олег Ігоревич прочитає лекцію «Історія і сучасність абстрактної фотографії».

the-sphere_2015Виставка Першого відкритого всеукраїнського конкурсу абстрактної фотографії

Абстракціонізм (від лат. abstractio віддалення, відволікання) напрям в образотворчому мистецтві, який відмовився від наближеного до дійсності зображення форм. Представники цього напряму замінюють конкретну форму зображуваного поєднанням ліній, фігур, кольорових плям. Безпредметне мистецтво створюється під впливом відчуттів і думок про те, що світ набагато складніший, ніж той, який ми бачимо безпосередньо очима.

Абстрактна фотографія це певний вид фотомистецтва, в основі якого лежить зображення форм, ліній і кольору на знімку, виконаному за допомогою різних фотографічних прийомів і технологій. Головним для такої фотографії є відхилення від символічних уявлень.

На виставці представлено 29 робіт переможців і номінантів конкурсу, найкращі роботи авторів, які відібрало журі, а також 15 робіт Валерія Лещинського.

Проект Валерія Лещинського “Абстрагування душі”

Термін «абстрагування» має багато значень  залежно від сфери його застосування.a-hundred_2015  Сподіваюся, що не буде помилки в нехитрому і, вибачте за тавтологію, абстрагованому визначенні: абстрагувати – це з цільного відокремити головне, не беручи до уваги решту – другорядне.

Але як і хто може визначити це головне? Адже все залежить від того, хто визначає та як: розумом чи серцем, тобто душею. Адже її, душу, автор і намагається абстрагувати. А з чого вона, душа, складається, з яких антагонізмів і подібностей, поривань і почуттів: добра і зла, любові і ненависті, самозречення та егоїзму, вірності та зради, відчаю та задоволеності, бажань і відчуженості, страждань і насолод… Ці складові можна перераховувати дуже довго… Які з них візьмуть гору? Якими різнокольоровими згустками, яскравими або чорними крапками, ламаними лініями або такими, що йдуть в нескінченність, виявляться вони в свідомості? Як їх спроектувати, абстрагувати розумом і творчо втілити в площинному світі фотографії?

У кожного художника своє бачення і свої шляхи творчої реалізації. Свою ідею Валерій Лещинський висловив в представлених роботах…

Слово за тобою, Глядачу…

Олександра Петровська, мистецтвознавець

Про автора:

Фотограф, член Національної спілки фотохудожників України, в останні роки створив кілька проектів, які з цікавістю сприйняли глядачі і мистецтвознавці. Прихильник пікторіального напрямку розвитку фотомистецтва. Працює в стилі сучасного цифрового пікторіалізму і фотоімпресіонізму, експериментує  у concept&abstraction.

Персональні виставки:

«Метаморфози Андріївського Узвозу», 2012, Київ, Україна;

«Маленькі Пікторіальні Історії», 2013, Київ, Україна;

 «Простір Свободи», 2014, Київ, Україна;

«Пам’ять Серця», 2014, Київ, Україна;

«EXPRESSION», 2015, Київ, Україна;

«EXSPRESSION II», 2015, Київ, Україна;

«FаNтаSмаGорія», 2016 Київ, Україна.

the-stream_2015Лекція «Історія і сучасність абстрактної фотографії»

Малов Олег Ігоревич — фотограф і мистецтвознавець.

Фотографією займається з 1987 року. Починав як театральний фотограф, поєднуючи  цю діяльність з роботою актора театру пантоміми. Покинувши театр, зайнявся комерційною фотографією, спеціалізуючись на рекламній і фешн-фотографії. З часом захопився вуличною фотографією, надаючи перевагу безлюдним міським пейзажам. Отримав мистецтвознавчу освіту, займається дослідженнями в галузі історії фотографії і її сучасних тенденцій розвитку. Багато років очолював фотослужбу у періодичних виданнях. Двічі лауреат міжнародного конкурсу Ukrainian Art Week у номінації «сучасна фотографія»

У лекції «Історія і сучасність абстрактної фотографії» будуть розглянуті такі питання:

  • що таке абстрактне мистецтво;
  • як  фотографія освоювала радикальні напрямки модерністського мистецтва.
    • проблема «безпредметності» в фотографії.
  • основні напрямки сучасної абстрактної фотографії.

Проект «Перетинання»

Своєрідним продовженням проекту «Перетинання» стане  виставка  живопису «Свіжий вітер озера Комо»(Bressa Lariana) художнього  об’єднання  «Upart» (м. Комо, Італія), яка відбудеться  3  листопада в Хмельницькому обласному художньому музеї.

На виставці «Свіжий вітер озера Комо» буде представлено роботи 9 авторів:

Аміко Марія (AmicoMaria)

БонеттаСабріна (BonettaSabrina)

КаннатаКармела (CannataCarmela)

ФузароАлессандро (FusaroAlessandro)

Джампієтрі Ліна (GiampietriLina)

КаммерРут (KammerRuth)

МаттівіАнтоніетта (MattiviAntonietta)

РупчікМарчелла (RupcichMarcella)

ТотісДаніела (TotisDaniela)

Группу «UpArt» вісім років назад організувала одеська художниця Людмила Васильєва. Займаючись викладацькою діяльністю, вона об’єднала близько десяти художників-живописців, які сповідували спільні ідеї, принципи в живописі. За час свого існування художнє об’єднання «UpArt» провело 15 виставок у місті Комо та його провінції, три виставки в Мілані. Дана виставка є другою за межами Італії, а саме – в Україні. Перша експонувалася у жовтні в Одеському художньому музеї.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s