Майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки

motanka3 січня в Хмельницькій дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва відбувся майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки.

Викладач школи Залевська Мар’яна Юріївна розповіла дітям (а їх зібралось більше двадцяти), що лялька-мотанка (або вузликова лялька) – українська народна лялька, що є прадавнім сакральним оберегом, а ще символом жіночої мудрості, втіленням спокою і добробуту родини. Діти почули, що мотанка відрізняється від звичайної іграшки відсутністю обличчя.

motanka1.jpg

Лялькам-мотанкам ніколи не малювали обличчя, бо за старовинним повір’ями саме через лице в ляльку вселяється душа. А душа буває доброю чи злою. Мотанка безлика, вона не має обличчя, замість очей, рота мотали з ниток хрест – солярний знак, знак сонця, знак добробуту, дуже сильний оберіг, що несе в собі і що притягає сонячну енергію з усіх чотирьох куточків світу. А ще – найголовніше – мотанка несе в собі тепло людських рук, любов і турботу, з якою створена… Тому зроблена власними руками, вона буде нести в собі сонячну енергетику, а також радувати рідних і близьких, бо кожен, хто її робив, вклав в неї не лише вміння, а й сподівання, часточку своєї душі.

motanka2

Приготовлені заздалегідь заготовки голівок були роздані дітям, відбувся інструктаж, з чого починати і як правильно зробити спочатку голівку, потім намотати сакральний хрест на неї, одягти хустинку, потім з різнокольорових клаптиків тканини, які приготувала Мар’яна Юріївна, а також принесли з собою діти, зробити ручки, «одягти» спідничку, фартушок, все це гарно закріпити – замотати і – лялечка буде готова. У кожного своя! Після спільного фотографування, кожен «засвітився» на світлинах з власною лялечкою, а потім забрав її з собою в пам’ять про сьогоднішній майстер-клас.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s