Іграшка, виліплена власноруч

glinaА ви знаєте, як цікаво ліпити з глини? Глина – це такий матеріал, не те що – пластилін, який потрібно довго нагрівати руками, розминаючи, щоб виліпити задумане, а добре підготовлена глина (для тих, хто вперше захоче ліпити щось з неї, можна придбати в магазині вже підготовлену) в міру м’яка, еластична, приємна на доторк і добре піддається робити з неї як цілісні витвори, так і декорувати їх мілкими деталями.

glina2У цього унікального природного матеріалу, який є  не лише однім з найдавніших, а й понині (можливо, ще на довгі віки) використовується в людській практиці,  безліч особливостей. Крім ужиткових гончарних виробів, якими з часів Трипілля славилися наші землі, з глини можна робити багато унікальних речей, які використовуються як іграшка, оберіг, сувенір, подарунок.

Про це і ще багато чого корисного про її величність ГЛИНУ розповідала професійний кераміст, викладач Хмельницької дитячої коли образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Людмила Борисівна Тершівська. Це була не просто розповідь, а свого роду вистава з показом вже колись виконаних дітьми робіт, із запитаннями і цікавими відповідями на них, з демонстрацією того, як починати, що робити потім, які інструменти використовувати, що робити, якщо здається, що глина підсихає і втрачає еластичні властивості, як закріпити окремі деталі, щоб виріб «не розвалився», як завершувати роботу, які і як можна використовувати елементи декору тощо. Діти (а їх сьогодні було аж 37!) із захопленням слухали і в усіх аж ручки рухались – так хотілось вже почати самим щось ліпити.

Отримавши свою порцію глини (деякі батьки заздалегідь підготувалися і діти прийшли зі своїм матеріалом), вони почали вправно місити, відривати шматочки, розкачувати, з’єднувати, водичкою змочувати, потім знову ламати, і все починати спочатку, часом підбігати до виставочного подіуму, подивитись на подібні до їхньої уяви вже готові вироби… І нарешті – гордовиті і щасливі йшли до мене на фотосесію – увічнити мить, коли все готово і потрібно лише трошечки почекати, допоки глина висохне, а потім, вже вдома,  можна навіть розмалювати готову річ акриловими фарбами…

glina1

Все це зафотографовано, все можна побачити в процесі роботи. Допомагали Людмилі Борисівні вчителі школи Дударчук Марина Володимирівна і Томчишин Андрій Юрійович. Іноді й батьки, що були за публіку, також підходили до свої чад з порадою, або щоб сфотографувати  вже готові роботи. Словом, задоволення отримали всі, а також – іграшку, виліплену власними руками – на пам’ять. Подивіться на ці світлини: які талановиті, вдумливі і часом серйозні (коли знаходяться в стані творення), наші діти! Як світяться в них очі! Які вони талановиті! Це велике щастя – щось вміти робити своїми руками, а ще більше щастя – передавати це вміння дітям! Завтра, 5 січня, останній майстер-клас: за допомогою ниток і голки на папері чи картоні діти будуть вчитись робити цікаві речі під керівництвом Надії Анатоліївни Борецької. Не пропустіть, приходьте, буде дуже цікаво!

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s