Небесній Сотні шана й молитви

sotnya3Під такою назвою 20 лютого в Галереї Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва було розгорнуто виставку плакатів учнів, які були присвячені буремним дням лютого 2014 року, історії, мирному життю українців, а також розкривали прагнення юних художників до миру і незалежності.

21 лютого у Великій залі Галереї відбулась зустріч з учасниками майданів, які проходили в Києві й у Хмельницькому. Відомий волонтер Тетяна Юзепчук, яка й донині займається подвижницькою діяльністю, згадувала ті дні, коли все ще тільки розпочиналось з ейфорії, що сповнювала юні серця під час студентських виступів у листопаді 2013, про  холодні ночі і молодечий запал початку 2014, про відданість постійних учасників Хмельницького майдану українській та європейській ідеї, яка й донині живить небайдужі серця. Поділилась своїми емоційними спогадами і директор ХДШО та ДПМ Лідія Степанівна Нікітюк, яка з перших і до останніх днів Хмельницького майдану разом з сестрою – прекрасним художником-графіком Світланою Нікітюк постійно допомагала його учасникам, зігріваючи чаєм, кавою, їжею, теплими речами, словом і своєю присутністю.

sotnya1

Доцент Хмельницького національного університету Віталій Кабашнюк – лікар-терапевт, і саме в цій якості він під час вільних від занять днів  їздив до Києва, був там в дні і ночі найзапекліших боїв, входячи до складу так званої «Медичної сотні», а потім постійно до літа 2015 року виїздив на фронти АТО, надаючи медичну допомогу, а також на місця зборів майбутніх захисників, навчаючи їх основам першої допомоги пораненим. Своїми спогадами і про Майдан, і про участь у найвідчайдушніших операціях в АТО розповідав Віктор Данилевський. Дуже зворушливо звертався він до учнів, закликаючи берегти Україну, плекати її мову, давні славні традиції народу.

sotnya

На захід прийшли учні всіх  класів школи, які на той час були в ній присутні  за розкладом. Ознайомившись з творами своїх ровесників (представлено 32 плакати, виконаних протягом 2014-16 рр.), вони надзвичайно уважно слухали  й вірші  про героїв Небесної  Сотні, і спогади учасників. Розчулились, поринувши в спогади, але й отримали  відчуття виконаного обов’язку і гості, яким наприкінці заходу діти вручили квіти.

Людмила Рожко-Павленко, мистецтвознавець, методист ХДШО та ДПМ

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s