Писанка мальована, з любов’ю подарована

pysankaПисанкарство – старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення.  Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження  нашого духовного спадку.

11 квітня напередодні Великодня  в Хмельницькій дитячій музичній школі №3 відбувся майстер-клас із писанкарства для мешканців мікрорайону «Озерна». Своїми  знаннями та умінням писати великодню писанку поділилася викладач відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Леся Сиван.

pysanka1Відвідувачі майстер-класу мали можливість безпосередньо долучитися до українських національних традицій, дізнатися про історію писанки, її символіку та регіональні особливості писанкового розпису, техніку виконання  і  застосувати отриманні знання на практиці.

Великодні писанки без перебільшення можна вважати «листами до Бога». В архаїчних символах візерунків на яйці закладалися молитви, побажання та мрії. Упродовж століть, цей звичай переріс у прекрасне народне мистецтво, що стало культурним набутком української нації.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s