Майдан, Любов, війна і не тільки…

cb_kornij3Чергова визначна подія у міській центральній бібліотеці. Цього разу Літературне побачення з відомою українською письменницею, громадською діячкою і патріоткою Дарою Корній у літературно-мистецькій програмі «Майдан, Любов, війна і не тільки…». Захід організували ПП «Промо Люкс», інформаційно-розважальне видання «Вечірні новини» та авторський проект «Літературний туризм» у співпраці з Хмельницькою міською центральною бібліотекою.

Лора Підгірна, авторка та координатор проекту «Літературний туризм»: «У кожного письменника є своя аудиторія. Сьогоднішня є уособленням патріотизму. Пише чудові твори, які надихають інших людей. Їх із величезним задоволенням читають хлопці на Сході».

На зустріч з майстринею художнього слова 25 травня завітали прихильники її творчості, які принесли з собою навіть її твори, якими зачитуються.

cb_dara_korniy

Дара Корній (Мирослава Замойська) – українська письменниця, яка пише у жанрі фентезі. Живе у Львові. Працює у Львівській національній академії мистецтв. Захоплюється дохристиянською міфологією, праукраїнськими віруваннями, етнографією, казками, народною музикою, книгами. Разом з іншими українськими письменниками творить мікрокосмос сучасної української літератури.

За її словами: «Приємно бути у вашому місті. Воно для мене є знаковим. Перша презентація мого дебютного роману відбулася саме у Хмельницькому перед майбутніми педагогами. Це був неабиякий досвід. А читачі бувають різні: вдоволені і невдоволені. Але є жива емоція, яка робить нас людьми».

«Моя донька зачитувалась вампірськими сагами Майєр і щоразу із запалом переказувала мені їх сюжети, – зізнається Дара Корній. – Мене злило те, що українські підлітки захоплюються чужинською міфологією, не здогадуючись навіть, наскільки потужним є пласт рідної української міфології. Гонихмарником прагнула довести, що рідна міфологія нічим не гірша, а навіть краща».

Перший роман письменниці в жанрі фентезі – «Гонихмарник» – було видано у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» у 2010 році. Книга принесла авторці третю премію літературного конкурсу «Коронація слова» 2010 року в номінації «роман», була удостоєна нагороди «Дебют року» від видання «Друг читача» та стала лауреатом премії асамблеї фантастики «ПОРТАЛ-2011» – «Відкриття себе» імені Володимира Савченка. Після публікації першого роману Дара Корній отримала неофіційне звання «української Стефані Майєр».

Перу письменниці також належать книги «Тому, що ти є» (2011), «Зворотний бік світла» (2012), «Зірка для тебе» (2013), «Зворотний бік темряви» (2013), «Зозулята зими» (у співавторстві з Талою Владмировою) (2014), «Щоденник мавки» (2014), «Крила кольору хмар» (у співавторстві з Талою Владмировою) (2015), «Петрусь-химородник» (2015), «Зворотний бік сутіні» (2016), «Зворотний бік світів» (2016).

Сьогодні присутнім випала ще гарна нагода поспілкуватися із чоловіком Дари Корній Володимиром Чуловським. Він саме той, хто знає про сучасну війну на Сході все. Розповів масу реальних проникливих історій із життя воїнів, адже і сам протягом року дивився смерті прямо у вічі. Та наостанок своєї розповіді він запевнив, що у нас – українців усе буде добре.

cb_kornij1

Велика кількість запитань і відповідей, емоцій, вражень… «Ми маємо залишатися українцями і не розчинятися у європейській субкультурі. Ми маємо що сказати світу через художню літературу, багату культуру, криниця якої досить повноводна», – зазначила наостанок Дара Корній

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s